Dzisiaj jest niedziela, 21 lipca 2024
Pobierz Alib CyMeS 7.0 za frikoDLACZEGO logo musi być wektorowe?Andy Design Studio Graficzne w Lublinie
Darmowe kolorowanki dla taty

Darmowe kolorowanki dla taty

środa, 2015-11-253723Na luzie, Grafika

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tego, ale kolorowanki dla dorosłych przeżywają boom. O ile w przypadku dzieci jest to zrozumiałe, bo poznają kolory, bo uczą się nie wychodzić poza linię. Ale dorośli? O co chodzi?

Założenie było proste

Dorośli żyjący w ciągłym stresie potrzebują odskoczni, wyluzowania się, relaksu. Dlaczego zamiast wódki i dragów nie podsunąć im kolorowanki i kompletu kredek lub farb? Pomyślelibyście, że to chwyci? Bo ja nie. Jakoś nie wyobrażam sobie mojej mamy ani nawet ŻONY siedzących przy stole i precyzyjnie wypełniających skomplikowane kształty. Siebie w sumie też. Ale ja jestem grafikiem i po prostu sam wszystko rysuję i koloruję od początku do końca.

Skąd nadeszły robale

A jednak to działa

Co prawda nikt z moich bliskich jeszcze nie sięgnął po kolorowanki dla dorosłych, ci w dalszym ciągu telewizja, ostatecznie krzyżówki. Ale coś w tym musi być, bo jak jeszcze pół roku temu w Empiku była tylko jedna książeczka do kolorowania, tak teraz jest już cała pełna półka. Co jakiś czas ktoś z moich znajomych chwali się autorstwem kolejnej. Nie wiem, kto i kiedy to kupuje, ale fakt jest faktem.

Robale

Przejebałem najlepszy okres

Jakiś czas temu prawie zostałem współautorem jednej z takich książeczek, ale wydawnictwo za bardzo chciało nas wyruchać. Gdybym dopiero zaczynał, pewnie zgodziłbym się na współpracę, ale teraz już nie. Poza tym jestem już taki dziwny, że nie lubię, gdy ktoś czerpie zyski z mojej pracy. Już wolę oddać ją za darmo.

Inna sprawa, że nie bardzo wierzyłem w powodzenie przedsięwzięcia z powodów, które opisałem powyżej. A potem było już za późno. Spodziewałem się czasowej fascynacji kolorowankami, jak w przypadku wielu innych tematów, które szybko się pojawiały i jeszcze szybciej znikały. Tymczasem to trwa i trwa... Ale jak długo?

Bierzcie za friko i kolorujcie

Szkoda, żeby gotowe rysunki miały się marnować. Dlatego wrzuciłem podgląd wszystkich rysunków na Behance:
Coloring books for adults

A teraz przygotowałem dla Was plik PDF do pobrania i wydrukowania we własnym zakresie. A to same korzyści! Nie dość, że nie płacicie ani grosza za kolorowanki to jeszcze możecie wydrukować sobie na dowolnym papierze, jaki możecie wsadzić w drukarkę. Nawet takim do akwareli.
Warsztat tajemnic - kolorowanki dla taty

Mam na koniec prośbę. Pochwalcie się efektami. Zapodajcie w komentarzu zdjęcie, skan lub chociaż link do zdjęcia na Instagramie.

Jeśli podoba Ci się wpis,
koniecznie zalajkuj,
skomentuj i zapisz się na