Niedawno premierę miała VIII część najbardziej kultowego filmu w dziejach kina. Niektórzy z Was już widzieli, ja wybieram się dopiero po świętach. Mimo uwielbienia dla serii, z każdym kolejnym seansem widzę coraz więcej błędów i nieścisłości. A jest ich sporo, ja jednak zajmę się tytułowymi.
Wszyscy lubimy duże projekty dla dużych klientów za dużą kasę. Dają one pewność dłuższej, stabilnej pracy i zazwyczaj jest co włożyć do portfolio. Graficy często gardzą „banerkami za 100zł” a koderzy małymi stronkami biorąc na warsztat tylko duże aplikacje, najchętniej bankowe. Czy mają rację?
Zasada jest prosta: uczymy się, wybieramy specjalizację i stajemy ekspertem w swojej dziedzinie. Wiadomo, że im jesteśmy w czymś lepsi, tym cenniejsza jest nasza umiejętność i (teoretycznie) możemy zarabiać więcej.
Sobota, godzina dziewiąta rano. Jakiś typ przedstawia się niewyraźnie i mówi, że SPECJALNIE DLA MNIE przygotował rewelacyjną ofertę. Kredyt, komplet garnków bezprzewodowych albo jakaś pryszczoodporna pościel. Gość nawet nie wie, z kim rozmawia, ale nie przeszkadzało mu to przygotować tej niepowtarzalnej oferty.
Chociaż „coraz lepsza zmiana” z pasją rzuca kłody pod nogi małym i mikroprzedsiębiorstwom, te jednak usiłują jakoś trwać. Czasami sam się zastanawiam, na co mi było to wszystko i coraz trudniej jest mi znaleźć zadowalającą odpowiedź. Trzeba cały czas obniżać koszty. A jednym ze sposobów jest outsourcing.
Do salonu samochodowego przychodzi klient i mówi, że auto, które kupił trzy lata temu, jednak nie spełnia jego oczekiwań i życzy sobie zmian, a najlepiej wymiany auta na nowe. Brzmi kuriozalnie? No to czytaj dalej...
Do świąt coraz bliżej, warto więc już pomyśleć o podarkach, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jako, że dobra zmiana zabiera coraz więcej pieniędzy, nie każdego stać na super odjechane i drogie prezenty. Jeśli należysz do tej grupy, zainteresuj się Aliexpress.
Odkąd w marcu przerzuciłem się na aparat X-Pro2 od Fujifilm, szukam dobrego i szybkiego programu do wywoływania RAF-ów. Ze względu na dość nietypową budowę matrycy X-trans, większość aplikacji radzi sobie z tym średnio a na pewno ślamazarnie.
Jak wiecie, napisałem autorski CMS, który jest w pewnym sensie frameworkiem, ponieważ poza panelem administracyjnym, dostarcza szkieletu i narzędzi do budowy stron i aplikacji internetowych. Zdradzę więc co i jak zrobiłem. Może komuś się przyda podczas tworzenia własnego. A przynajmniej podbuduje swoje ego śmiejąc się z gościa, który cierpi na „nadmiar wolnego czasu” :)
Prowadziłem kiedyś na Facebooku dyskusję o ludziach wykonujących bardzo niewdzięczne zawody, np. .html]telemarketing. Mój rozmówca twierdził, że to nie jest ich wybór, po prostu życie ich do tego zmusiło. Tym samym powoli poruszył temat błędnego przekonania wielu ludzi, że sami mamy niewielki wpływ na nasze życie.
Wyobrażasz sobie bloga bez komentarzy? Nie? Ja też nie. Bez nich nie będzie się różnił od zwykłego czasopisma, tyle że w wersji on-line. Interaktywność jest obowiązkowa w większości serwisów internetowych. Ale czy wiesz wszystko o komentarzach?