Strona głównaFacebookTwitterInstagramRSS
Dzisiaj jest czwartek, 27 kwietnia 2017
Zmiana interfejsu Photoshopa w minutęBardzo ważne pytania25 cech ludzi silnych psychicznie
Obowiązkowa responsywność

Obowiązkowa responsywność

wtorek, 2015-04-140

Stało się. Od 21 kwietnia nieresponsywne strony internetowe spadają w wynikach wyszukiwania Googli. To co kiedyś było ekstra płatnym dodatkiem w ofercie webdesignera, teraz powinno być w standardzie.

Serwisów w internetach jest od groma i jeszcze więcej. Wiele z nich (zaryzykuję stwierdzenie, że zdecydowana większość) to strony zaprojektowane pod komputery stacjonarne i duże monitory. Czyli krótko mówiąc nieresponsywne.

Co to jest Responsive Web Design?

Jak żyć?

Czyli co? Latami pieczołowicie budowana, doszlifowywana i pozycjonowana strona nadaje się do wyrzucenia? No, nie jest tak źle. Dobry content jeszcze jakiś czas utrzyma stronę w na wysokich pozycjach (pod warunkiem, że nie mają depczącej po piętach responsywnej konkurencji). Ale już teraz trzeba myśleć o rozbudowie i szukać wykonawcy. W wielu przypadkach możliwe że będzie to tylko kwestia poprawienia frontendu (kilka zmian w szablonach i stylach). Ale są też serwisy tak zaprojektowane, że bez totalnego zaorania się nie obejdzie. Więc im szybciej ktoś się za to weźmie tym lepiej.

No i oczywiście nie wpadajcie w panikę, że strona całkiem przestanie być widoczna. Aż tak źle nie jest. Ale w wielu przypadkach jest różnica między pozycją na pierwszej stronie i na drugiej. Zwłaszcza w przypadku dosyć konkurencyjnych serwisów.

Alib CyMeS RWD

Najlepiej samemu sprawdzić, jakich zmian wymaga strona, żeby była zgodna z oczekiwaniami Google. Wejdź na stronę:
www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly
Wpisz adres swojej strony i poczekaj chwilę na wynik.

A jeśli potrzebujesz kogoś, kto zajmie się Twoją stroną, to oczywiście się polecam :)

Spodobał Ci się wpis? Udostępnij go w Social Media:
Jeśli podoba Ci się wpis,
koniecznie zalajkuj,
skomentuj i zapisz się na